Svatopluk Bartoň
Sváťa Bartoň byl ombudsmanem Prahy 5 a pojal tu roli po svém. Úřední hodiny zdvojnásobil, na telefonu byl skoro nonstop a za dva roky vyřešil přes polovinu z více než 500 podnětů od občanů. Chtěl ukázat, že radnice tu je pro lidi. A když se ocitnou v těžké situaci, mají se kam obrátit. ANO a ODS funkci ombudsmana po převratu zrušily. Až se vrátíme do Rady, ombudsmana obnovíme.
